Ženy FC Petržalka po jesennej časti II. ligy na 1. mieste!

Ženy FC Petržalka nenašli v jesennej časti II. ligy premožiteľky a s bilanciou 7 výhier a 3 remízy (24 bodov) prezimujú na čele druholigovej tabuľky. Pre zverenky trénerky Balážikovej je to počas trojročnej existencie najprenikavejší úspech.

Tak ako v ostatných sezónach, ani v tejto nebolo našim cieľom atakovať najvyššie priečky a nekoncentrovali sme sa na umiestnenie. Aj vďaka kvalitnej letnej príprave a príchodu niektorých futbalistiek, sa nám nakoniec podarilo jesennú časť absolvovať bez prehry. Dievčatá pristúpili k zápasom zodpovedne, umiestnenie je pre mňa milým prekvapením, výsledky dielom tímového ducha a nasadenia dievčat,“ zhodnotila jesenný úspech trénerka družstva Ivana Balážiková.

Káder vystužil príchod kanonierky Michaely Sečkovej a brankárky Patrície Horváthovej. „Obidve hráčky sa vrátili z hosťovania v bratislavskom Slovane. Miška patrila k oporám tímu, v ofenzíve sme sa mohli spoľahnúť na jej góly. Paťa začala sezónu so zranením, nastupovala v juniorke a v závere súťaže nám pomohla výkonmi v A-tíme,“ vysvetľuje Ivana Balážiková„Pred štartom sezóny by som asi neverila, že súťažou prejdeme bez prehry, základom bola kvalitná defenzíva, v zápasoch sme inkasovali maximálne jeden gól. Body sme stratili doma a vonku s Dúbravkou. Stretnutia s týmto súperom priniesli vyrovnaný priebeh, úroveň hry zodpovedala výkonnosti dvoch najlepších tímov II. ligy.“

Po dvoch rokoch postupného budovania kádra, sa petržalské dievčatá prepracovali na samé čelo tabuľky. Logicky vyvstáva otázka atakovania postupových cieľov. Bude sa o rok v Petržalke hrať ženská 1. liga? „Samotné prvenstvo je len prvým krokom, pre postup do ligy by sme museli uspieť ešte v baráži. Ale nepredbiehajme. Postup a prvenstvo zatiaľ nespomíname. Sme si vedomé náročnosti jarnej časti, nezaťažujeme si hlavy a mysle myšlienkami na účasť v baráži. Chceme sa naďalej zlepšovať, chceme odstrániť herné nedostatky, zvýšiť efektivitu a stabilizovať káder A-tímu a tiež juniorského družstva,“ povedala na margo postupových ambícií trénerka Balážiková.

Počas zimy majú dievčatá možnosť vystužiť rady a pripraviť sa na jarnú časť súťaže. „Nemyslím si, že príde v kádri k dramatickým posunom, o odchodoch nemám informácie. Mám vytipované hráčky, ktoré by nás mohli posilniť, verím, že na jar budeme ešte silnejšie,“ dodala na záver Ivana Balážiková.

Zimná príprava FC Petržalka ženy štartuje 10. januára 2020, počas prípravného obdobia sa naše dievčatá predstavia na turnaji v Myjave, v hre sú tiež prípravné zápasy s juniorkou bratislavského Slovana, či s ViOn-om Zlaté Moravce.

VÝSLEDKY FC PETRŽALKA ŽENY:

FC Petržalka – TJ Kopčany 7:1
ŠK Svätý Jur – FC Petržalka 0:6
FC Petržalka – FK Dúbravka 1:1
FC Čaka – FC Petržalka 1:5
FC Petržalka – KFC Komárno 1:1
OFK Dunajská Lužná – FC Petržalka 1:4
TJ Kopčany – FC Petržalka 0:6
FC Petržalka – ŠK Svätý Jur 9:0
FK Dúbravka – FC Petržalka 1:1
FC Petržalka – FC Čaka 3:0